EMİR TESİSAT olarak Yalova’da cihazlarla noktasal kaçak tespiti yada tesisat üzerinde son teknolojik cihaz kullanımlarında öncü olmuşuzdur. Yalova ve ilçelerinde planlanan kısa bir süre içerisinde hızlı müdahale ile hizmet vermekteyiz.

               

      -Üst  Katınızdaki Daireden Su Akıyorsa Ne Yapmalısınız?

Öncelikle üst kattaki komşunuz ile iletişim kurmanız gerekir. Alt kata su sızdığını ve tüm vanalarını kapaması gerektiğini iletin, tavandan damlayan su için yapılması gereken öncelikle suyun akmasını engellemektir, komşunuz su saatindeki su vanasını kapaması gerekmektedir.

      -Sonraki Aşama Nedir?

Kaçağın oluşum noktasının bulunması için tespit çalışması yapılmalıdır.EMİR TESİSAT Su kaçağı tespiti için son teknolojik cihazlar kullanmaktadır.

  Akustik dinleme yöntemi: Dinleme cihazı özellikle temiz su tesisatlarında bize hızlı bir biçimde kaçağın bulunduğu noktayı tespit olanağı sağlıyor ve bu cihaz kullanımı için yeterli bir tecrübe gerektirmektedir

  Termal kamera: Temelde ısıyı esas alan bu görüntüleme cihazı ile kalorifer tesisatı, sıcak su tesisatı gibi sıcak suyun geçtiği boruların yerinin tespit edilmesi için kullanılır. Su sızıntısının tespiti için gerek duyulması halinde termal kamera kullanmaktayız. Termal kamera ile su tesisatının geçtiği alan tespit edilir ve ardından akustik dinleme cihazı ile tekrar gerekli kontroller sağlanır. Böylelikle su sızıntısını noktasal olarak tespit etmiş oluruz.

   Kanal/Boru Görüntüleme Kameraları : Bu kameralar ile atık su borularının içini görüntüleyebiliyor ve pimaş hattındaki tüm sorunları tespit ediyoruz. Atık su borularındaki su kaçaklarının yerini tespit etmemizin haricinde tıkanıklık gibi durumlarda da sıklıkla kullandığımız cihazlardan biridir.

EVİNİZDE SU KAÇAĞI VAR VE SİGORTANIZ BUNU KARŞILIYORMU ?

 

Eğer sigortanızda bulunan maddelerde altaki 2 madde yer alıyorsa sigortanız tarafından karşılanabilir.

  • Konutun su vanasından başlayarak musluklara kadar olan tesisat borularında meydana gelen, su kaçağı, su sızması, çatlaklar dan oluşan acil tamirat masrafları ve işçiliği kapsayacak madde sizin garantiniz olacaktır.
  • Gider pimaşlarında oluşan geri taşma, pimaş borularında kırılma sonucu değişimi, tesisat borularındaki tıkanıklığı açma hem pis su hemde temiz su tesisat işlemi de garanti kapsamına dahil edilmektedir.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

Emir Tesisat
02263330044